Príbeh o Jazdcoch

Goto down

Príbeh o Jazdcoch Empty Príbeh o Jazdcoch

Odoslať pre Pútnik za Št október 23 2014, 15:25

Áno, každá hra má svoju minulosť. Chcete vedieť aká minulosť sa radí k ostrovu Santiago? Čítajte!

Ostrov vládol v pokojnej atmosfére, deň bol veľmi pekný, práve počasiu vládlo leto.
V diaľke na mori sa zjavila loď, ktorá prichádzala z Reichwatu. Prístav hneď zaplnilo plno zvedavých hláv, ktoré sledovali, čo na ostrov privážajú.
Nič pre zvedavé okolie tu však nebolo, na ostrov prišlo len pár ľudí a elfov, ktorý boli na trhoch niečo predávať. Mešťania sa roztrúsili späť po celom meste.
Jeden z tých, ktorý prišli na ostrov bol aj muž zvaný Dilenne, ktorého na jeho ostrove ľudia poučovali a nikdy ho nebrali vážne a tak sa rozhodol, že sa uchýli na tomto ostrove a aby sa preslávil, vydal sa na ostrov, ktorý dnes nesie meno Spirdeus. Vedel, že to je ostrov hipogryfov a gryfov, no dnes tam už nie je ani spomienka o tom, že by tam žili.
Vydal sa tam s cieľom zabiť gryfa alebo hipogryfa a doniesť hlavu na ostrov Santiago a potom aj na ostrov Reichwate aby všetci vedeli, že on je pán dokonalý a vie všetko. Cesta sa mu však nepodarila a na ostrov prišiel len s niekoľkými tržnými ranami a s vyhrážkou, že za toto napadne celá armáda gryfov a hipogryfov ich ostrov.
Nikomu o tom však nepovedal a o niekoľko dní sa stalo tak, ako povedali.
Na ostrove vypukla vojna, gryfovia a hipogryfovia na čele so šedým gryfom Sayelom zabíjali ľudí, elfov, poloelfov a dokonca aj vlčích ľudí. Keďže boli vládcovia oblohy v presile, neostávalo nič iné, len utekať.
Avšak jeden mladý chlapec, ktorý veril že sa stane hrdinom sa postavil do cesty Sayelovi a dohovoril mu, že jestvuje i iná cesta a on osobne zabije toho, kto sa opovážil čo i len vstúpiť na ich ostrov. Hoci gryf bol veľmi namyslený a veril, že tak malý chlapec niečo také nemôže urobiť, zastavil útok. Dohodol sa s chlapcom, že uzavrú mier v prípade, že urobí, ako vravel.
Chlapec pred jeho očami, nasledovaný celou dedinou zabodol dýku do muža, ktorý chcel zabiť jedného z vládcov oblohy. Medzi tým sa medzi chlapcom a gryfom vytvorilo puto, ktoré nik nedokázal pomenovať a spolu brodili neprekonateľný vietor.
Sayele dal nariadenie, aby sa postavila Svätyňa, kde budú uložené vajcia gryfov a hipogryfov. No a keďže sa mu nik nechcel postaviť, urobili tak a do Svätyne sa začali zbiehať gryfovia a hipogryfovia, ktorý ukladali svoje vajcia do Svätyne postavenej v mene Sayelovho, aby ich odovzdali budúcim Jazdcom. Gryfovia a hipogryfovia vytvorili dohodu, ktorá pretrváva dodnes. Vajcia sa budú ukladať do Svätyne vždy, keď ich bude medzi gryfmi a hipogryfmi dosť a budú ochotný nejaké to vajce dať do Svätyne. Je to výmenou za mier a ochranu.


Pútnik
Pútnik
Admin

Počet príspevkov : 72
Join date : 17.09.2014

http://santiago.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.