Vlčí ľud

Goto down

Vlčí ľud     Empty Vlčí ľud

Odoslať pre Pútnik za Ut október 14 2014, 20:17

Vzhľad: Ako už z názvu vyplývla, Vlčí ľud sa vyznačuje tým, že majú podobu vlkov.
Sú to vlastne anthro vlci. Celé telo majú uspôsobené tak, aby mali rovnaké možnosti, ako ľudia alebo elfovia. Zadné nohy majú tvarované tak, aby mohli chodiť po dvoch a vzpriamne. Na držanie rovnováhy im tiež pomáha chvost, o ktorý teda neprišli. Inokedy predné nohy majú pretransformované na paže a ruky majú vytvorené tak, že je to niečo medzi ľudskými rukami a vlčími labami. Majú kratšie prsty, na dlaniach majú normálne vankúšiky a miesto nechtov pazúry. Niekedy skôr uprednostňujú chôdzu po štyroch, hlavne pri behu. Majú tiež lepšie zmysli a v tme vidia skoro rovnako dobre, ako sa svetla. Pohlavné ústrojenstvo ale majú vyvinuté inak, ako u ostatných rás. Farba srsti býva vždy prírodná, rovnaká, ako mávajú normálne vlky a osrstené majú samozrejme celé telo.
Muži sú vždy vyšší a statnejší ako ženy. Preto sa vyznačujú hlavne silou a vytrvalosťou. Ženy sú nižšie, síce o nejako veľa nie a ich stavba tela je atletickejšia. Vyznačuju sa tak ohybnosťou a mrštnosťou. Ženy majú krivky rovnaké, ako je to i u ľudských alebo elfských príslušníčok ženského pohlavia. Tiež majú vzadu na krku bujnešiu a dlhšiu srsť, niektorým môžu spomedzi srsti vyrastať i niečo ako vlasy.
Čo sa týka oblečenie, tak nosia zväčša len nohavice alebo vpredu len takú zásteru. Ženy navyše nosia i korzety. Všetko je vždy samozrejme koženné a zväčša hnedej alebo čiernej farby. Potom už môžu mať na sebe rôzne okrasy a šperky.Vlčí ľud     E5120560540da77a0c64e8c53f1278f1-d2qulrf

Starnutie: Podobne ako elfovia, i príslušníci Vlčieho ľudu starnú pomalšie ako ľudia, avšak rýchlejšie ako elfovia. Maximálne sa doživajú tak päťsto rokov.
Veľmi mladý: 0-20
Mladý: 21-40
Mladý dospelý: 41-170
Dospelý: 171-374
Starší dospelý: 375-420
Starý: 321-500

Mágia: Vlčí ľud je okrem elfov jediná rasa, ktorá počuje Melódiu. Počuť ju začnú až v desiatich rokoch. Každý jedinec sa naučí základné používanie mágie u Šamana/Šamanky, no potom už je len na jedincovi, či bude v štúdiu pokračovať. A tiež na tom, či má nadanie. Hoci počujú Melódiu, len máloktorý má na mágiu i nadanie. Ak sa tak jedinec rozhodne, stane sa učencom a keď sa dostatočne vyučí, stane sa tiež Šamanom/Šamankou. Navyše dokážu komunikovať so svetom duchov, ale to tiež iba zopár jedincov a na to prídu len tí, čo sa rozhodnú ísť cestou mágie.

Náboženstvo: Vlčí ľud nemá žiadnych bohov ani nič podobné. Ich viera sa dosť podobá tej elfskej, no nie tak úplne. Vlčí ľud vyznáva duchov prírody alebo svojich starších. Dalo by sa povedať, že vyznávajú spiritualitu.


Vlastnosti: O Vlčom ľude toho nie je moc známe. Sú to totiž dosť tajomná rasa, cudzinca medzi seba pustia len málokedy. Všetci sa teda vyznačujú uzavrenosťou, vypáčiť z nich niečo o nich alebo ich rase je dosť ťažké. Dokážu mlčať ako hrob. S tým sa spája aj ich nedôverčivosť. Chvíľu trvá, než si ich získate, ale potom sú vám loajálni a len tak vás nezradia. Nie sú veľmi konfiktná rasa, ale ani sa veľmi nepriatelíčkujú. Udržujú si skôr neutrálne vzťahy, ale v prípade potreby sa vedia brániť. Hoci sú inteligentný a myslia rovnako ako elfovia alebo ľudia, stále sa v nich bdie i tá zvieracia časť ich ja, ktorá sa môže niekedy nepríjemne ozvať. Sú dobrí ako bojovníci a liečitelia. V mágii vynikajú len niektorí, no i tá v ich životoch zohráva nejakú tú úlohu. Živia sa výhradne len mäsom, preto na ostrove majú dovolené loviť. Žijú v kmeňoch a bývajú v Tilanoch (niečo ako indiánsky stan). Nájdete ich hlavne na prériách, len sem-tam v lesoch. Väčšinu vecí si dokážu vyrobiť samy, len málo kedy obchodujú s ľuďmi na ostrove. Od tých kupujú hlavne šperky a náčinie a to prostredníctvom výmenného obchodu.
Keďže žijú v kmeňoch, každý tam má svoje miesto. Hlavou kmeňa je samozrejme Náčelník, potom sú Starešinovia, ktorý tvoria niečo ako radu. Muži zväčša zastupujú úlohu lovcov a výrobcov zbraní. Ženy už potom robia buď šičky, vytvárajú nádoby a podobne. Úplne mimo potom stoja Šamani/Šamanky, ktorý sú mimo rebríčka spoločenstva.

Bydlisko: Vlčí ľud žije hlavne na ostrove Sprint, no menší kmeň je i tu na ostrove Santiago.

Vzťah k prírode: Vlčí ľud má silný vzťah k prírode, keďže veria, že všetko má svojich duchov, ktorých si oni snažia držať na svojej strane. Preto nikdy prírode neubližujú a zvieratá lovia len kvôli prežitiu. Navyše si ducha zabitého zvieraťa vždy uctia.

Vzťah k iným rasám: Sú zväčša neutrálne. Do svojich spoločenstiev nikdy cudzinca nevpúšťajú a oni sami len málokedy žijú niekde inde, ako na svojom ostrove. Najbližší vzťaj majú asi k elfom, s ktorými si rozumejú najviac a majú s nimi najviac spoločného.
Pútnik
Pútnik
Admin

Počet príspevkov : 72
Join date : 17.09.2014

http://santiago.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.