Predloha registračnej karty

Goto down

Predloha registračnej karty Empty Predloha registračnej karty

Odoslať pre Pútnik za Ne september 21 2014, 18:21

Pre vytvorenie postavy je nutné, aby ste vyplnili pár riadkov. Pred vytvorením karty si dôkladne prečítajte Herné informácie! Aby ste mohli začať hrať je nutné, aby Vašu kartu potvrdil administrátor!
Kartu si môžete akokoľvek skrášliť ozdobným či farebným písmom alebo obrazmi Vašej postavy a Vášho hipogryfa, gryfa (ale to až potom, až si Vás nejaký vyberie a doplníte do svojej karty informácie o ňom).
Kartu si skopírujete a vyplníte podľa toho, ako uznáte za vhodné. Nezabúdajte však, že náš svet sa nachádza v staršej dobe (tak okolo stredoveku) čo znamená, že nosíme iné oblečenie, máme iný spôsob vyjadrovania (žiadne slangy, ani nič podobné) a pod. Požadujeme solídne napísané kary, žiadne Mary Sue tu nevedieme. Upozorňujem, aby ste zo svojej postavy nerobili na začiatku hrdinu, je lepšie toho mať zo začiatku menej, aby ste v hre mali čo zlepšovať a učiť sa nové veci. Snažte sa pri spisovaní karty rozpísať čo najviac, budete tak o to rýchlejšie prijatí. Rovnako si dávajte pozor na gramatiku, diakritiku (mäkčene, dĺžne) a interpunkčné znamienka (bodky, otázniky a výkričníky za vetami, čiarky). Je zakázané kopírovať obsahy z iných kariet alebo hocičo z internetu.
Ak kartu nejako po odoslaní ešte upravíte, či už z vlastnej vôle alebo na pokyn administrátora, nové pridané alebo upravené časti zvýraznite tučným písmom a napíšte o tom príspevok do témy vašej karty. Uľahčíte tak adminom prácu s hľadaním, čo je vo vašej karte nového. To sa týka i potom, čo ste prijatí a vy budete v priebehu hry svoju kartu upravovať, aktualizovať.

Základné informácie o postave
Meno: Meno sa musí hodiť do našej doby a musí zodpovedať pohlaviu. Najlepšie je meno si vymyslieť, ale môžete akési meno použiť aj z filmov či kníh. (Až príliš známe mená ako Eragon, Harry Potter, alebo príliš hlúpe mená ako Pepánek, Jozefínka a pod. nie sú povolené!)

Pohlavie: Myslím, že každý vie, že si máte možnosť vybrať len z dvoch pohlaví, tak tak prosím učiňte. V prípade, že sa Vaša postava správa inak ako zodpovedá jej pohlavie (tzv. správa sa ako opačné pohlavie) napíšte to, prosím, sem.

Vek: Keďže ľudia v stredoveku neboli veľmi vzdelaní (iba niektorý), preto nevyjadrujeme vek číslom, ale akýmsi vekovým poznatkom. Takže: veľmi mladý, mladý, mladý dospelý, dospelý, starší dospelý a starý.
             
V prípade, že si vyberiete rasu elfa, alebo poloefla, znamená tento vek niečo iné. Hoci vyzerá elf na osemnásť, má napr. štyridsať dva, alebo dokonca viac, to už si stanovíte pri registrácii. Vek elfov je napísaný v herných informáciach-Rasy: Elfovia. Odporúčam všetkým, ktorý majú záujem o túto rasu prečítať si tému.

Rasa: Tu sa zastavíme na rase Vašej postavy. Tu si máte možnosť vybrať medzi človek, elfom, vlčím mužom/ženou a poloelfom. Elfovia, vlčí ľud a poloelfovia majú zvýšené nároky pri registrácii (tzv. majú ťažšie podmienky pre prijatie.) Navyše pokiaľ ste človek je ťažšie vžiť sa do role inej rasy.

Práca: Keďže bez práce by ste mali v tejto dobe veľmi ťažký život, je potrebné, aby ste si nejakú prácu vybrali. Nezabúdajte však, že v tejto dobe neexistovali práce ako advokát, grafik a pod. V tejto dobe existujú povolania ako kuchár, čašník, pekár, farmár, kováč, krajčír...

Rodina a zázemie postavy
Rodina: Pokiaľ postava mala nejakú rodinu a vzťah k priateľom, je nutné, aby ste to vypísali sem. Môžete napísať čokoľvek, napr. ich povahu, vzhľad či vlastnosti. Prípadne podrobný vzťah postavy k príslušníkovi rodiny.

Bydlisko/Pôvodné bydlisko: Tu napíšte, kde Vaša postava žila pred tým a kde žije teraz. (Je samozrejme, že teraz žije sem na ostrove Santiago.) Nezabudnite, že pôvodné bydlisko smie byť aj sem, a ak ste žili inde, musí byť v napísané kde a v príbehu odôvodnené, prečo ste odišli. Väčšina postáv žije po príchode sem v hostinci až do chvíle, kým si ho nevyberie nejaký hipogryf/gryf. (Záleží na Vašom rozhodnutí) (Po tom ako sa stane jazdcom sa presťahuje k všetkým jazdcom) Spísané, kde sa zväčša vyskytovali jednotlivé rasy máte spísané v Herných informáciach. Rasy sú rozdelené do tém.

Viera postavy: Môžete si vybrať akékoľvek náboženstvo, buď jedno zo svetových strán, ktoré uctievate (odkiaľ pochádzate), tiež si môžete vybrať Bohov, alebo prírodu a zvieratá. Pomôžu Vám reálie.

Vzhľad: Dopodrobna vypíšete, ako Vaša postava vyzerá, môžete priložiť aj fotku, ale tá nie je nutná.

Povaha: Je isté, že Vaša postava musí mať nejaké povahové črty, podľa ktorých ju charakterizujete, tu to môžete vypísať. Čím dlhšie to bude, tým ľahší budete mať priechod do hry. Ale musí to dávať zmysel.

História: V tejto časti máte možnosť vytvoriť Vašej postave riadnu históriu! Znova platí dĺžka, ale tiež zmyselnosť. Pomôže najmä priama reč, ale nemusí v nej byť.

Schopnosti:
Fyzické schopnosti:
Tu vypíšete, v čom vaša postava vyniká a čo ovláda, teda vrodené schopnosti a naučené. Dokopy ich môžete mať štyri, avšak ku každej musíte napísať, ako veľmi ste v nej dobrý, poprípade ako dobre ju ovládate. Musia byť úmerné vašej postave, žiadnych superhrdinov tu nechceme. Naučené musia byť spomenuté i v histórii, ale to je snáď jasné.

Sociálne schopnosti:
Tu vypíšete všetky schopnosti, ku ktorým Vaša postava prišla počas života. (Patrí sem napr. zmysel pre humor)

Magické schopnosti:
Tu napíšte, ako dobre ovládatie mágiu. Snažte sa rozpísať čo najviac, aspoň na štyri riadky. Ak aj mágiu neovládate, napíšte to sem.

Ostatné schopnosti: Ak má Vaša postava ešte nejaké iné schopnosti, ktoré sa nedajú zaradiť do nijakej z kategórii, tu je pre nich miesto! (Čítanie, písanie...)

Doplňujúce (nepovinné) vlastnosti
Inventár: Vypíšte všetko, čo Vaša postava vlastní

Motivácie a ciele: Všetko, čo poháňa Vašu postavu vpred a čo chce dosiahnuť.

Obavy a strachy: Ak sa Vaša postava niečoho bojí, stačí to napísať sem.

V prípade, že Vaša postava neprichádza na ostrov preto, aby sa stala Jazdcom, napíšte to hrubým písmom na koniec karty.
A v prípade, že s Jazdcom stať chcete, napíšte na koniec karty, či chcete hipogryfa, alebo gryfa. Administrátori sa podľa toho zariadia.
Ak chcete gryfa, napíšte tri nápady na mená pre samicu a tri pre samca Nirayi.
Ak chcete hipogryfa, napíšte tri nápady na mená pre samicu a tri pre samca Aläes.Hipogryf/gryf:
Len čo sa pre Vás vyliahne hipogryf alebo gryf, doplníte si do karty toto (meno, pohlavie a základná charakteristika Vám príde správou od Pútnika v prípade, že sa pre Vás nejaké mláďa rozhodne):
Meno hipogryfa/gryfa:
Pohlavie:
Druh:
Dátum vyliahnutia:
Farba vajíčka:
Magická schopnosť:
Vzhľad:
Povaha:

Ak máte ešte niečo na mysli, čo si chcete do karty dodať, môžete.
Pútnik
Pútnik
Admin

Počet príspevkov : 72
Join date : 17.09.2014

http://santiago.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.